BASTION

Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych

popup7

ORIENTAkcja 2019

Stowarzyszenie BASTION chce zaprosić wszystkich na „XI Rowerowy Rajd na Orientację OrientAkcja”, które odbędzie się 25 maja br w miejscowości Koloniaorientakcja Łobudzice koło Zelowa (pow. bełchatowski).Realizując nasze statutowe cele postanowiliśmy włączyć się w organizację tego wydarzenia.

Jeśli ktoś z Was kiedykolwiek próbował swoich sił w biegach na orientację nie trzeba  mu tłumaczyć idei. Ci którzy chcieli by spróbować swoich sił zachęcamy gdyż jest to świetna zabawa pozwalająca sprawdzić swoje siły w terenie.

Uczestnicy na starcie otrzymują kartę startową oraz mapę terenu, wydawnictwa Compass, na której jest zaznaczonych jest 24 czerwone okręgi z opisami. Każdy z nich to punkt kontrolny. W terenie jest to biało pomarańczowy lampion z perforatorem (taki mały kasownik), który odbija się na karcie startowej przybywając na ten punkt. Im więcej punktów w krótszym czasie się odnajdzie tym wyższa klasyfikacja końcowa.

Rajd jest idealny dla osób w każdym wieku i każdym stopniu umiejętności kolarskich gdyż to uczestnik sam sobie określa trasę i punkty które chce odwiedzić. Wystarczy odnaleźć już jeden punkt kontrolny, żeby być klasyfikowanym. Można jechać samemu ale również w grupie. Często grupy tworzą się na trasie gdyż uczestnicy wymieniają się spostrzeżeniami co do  drogi dojazdowej do punktu.

Dla zwycięzców czekają okolicznościowe medale oraz nagrody.

Po rajdzie przewidziany jest posiłek regeneracyjny. W planach też jest ognisko integracyjne. Warto zaznaczyć, że w tym roku rajd został zaliczony do Pucharu Polski w Maratonach na Orientację.

Dla wszystkich uczestników rekomendujemy używanie kasków i odbalsków (zresztą nie tylko wtedy ale i podczas każdej przejażdżki rowerowej). Warto też zabrać z sobą kompas oraz mapnik rowerowy. Taki mapnik można sobie zakupić (cen na allegro i w sklepach zaczynają się już od 33zł) ale można również sobie samemu wykonać w internecie są opisy.

Szczegóły, regulamin i zapisy dostępne są na stronie www.orientakcja.pl

Ponieważ Stowarzyszenie BASTION jest bezpośrednim współorganizatorem imprezy dla wszystkich naszych członków koszt uczestnictwa w imprezie to tylko 20zł (dla pozostałych osób to koszt 35-50zł). Członków stowarzyszenia, którzy chcą się zapisać prosimy o wcześniejszy kontakt z kol. Matuszem Pach pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.