BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

ORIENTAkcja Osjaków 2020

orientakcja osjakow 2020

10 października 2020 w Osjakowie (pow. wieluński) zapraszamy Was na Rowerowy Rajd na Orientację OrientAkcja. Swoich sił na sprawdzenie się w terenie z mapą i kompasem można spróbować w jadąc w drużynie lub indywidualnie. Trasa którą wybieracie będzie zależała od Waszej umiejętności i kreatywności oraz sił. Po rajdzie gwarantujemy ciepły posiłek regeneracyjny oraz planowana jest integracja środowiska rowerowego. Szczegóły, regulamin i zapisy na stronie www.orientakcja.pl. Szczegóły także u kol. Mateusza Pach

SZKOLENIE czerwiec 2020

Szkolenie rozszerzające posiadane przez f-szy uprawnienia na broń odbędzie się w dniu 20.06.2020 godzina 9.00 strzelnica  PZŁ Okręglica k/Sieradza044 piknik2019

  • broń bocznego zapłonu 
  • strzelby gładkolufowe
  • karabiny centralnego zapłonu

koszt kursu:

  • 70 zł dla członków stowarzyszenia
  • 120zl dla osób nie zrzeszonych

 od jednego rodzaju broni.

Zgłoszenie na kurs należy przesyłać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem  Imienia nazwiska i numeru PESEL oraz wybranego rodzaju szkolenia.

Opłat dokonujemy  do dnia szkolenia na nr konta:

 68 1020 3408 0000 4802 0446 3287 SFSM BASTION (PKO BP)

tytuł przelewu „ szkolenie i imię nazwisko”

kontakt w sprawie szkolenia

 - kol. Rafał Szymański tel.608-334-867

- kol. Piotr Lewandowski tel. 695-433-159

ZAPRASZAMY

Relacja z I zawodów strzeleckich BASTION-u

Relacja z pierwszych zawodów

Ligi strzeleckiej Stowarzyszenia BASTION 0020 i zawody2020

LIGA wystartowała. Długie przygotowania, dla niektórych zbyt długie, opracowywanie formuły, regulaminu i co najważniejsze starania o zapewnienie obiektu i cykliczności zawodów. Wszystko udało się doprowadzić do celu i w dniu 05.01.2020 roku wystartowała Liga strzelecka Stowarzyszenia BASTION. Można napisać o celu i ogólnych założeniach, ale to wszystko jest w regulaminie ligi, napiszę, więc tylko, że pogoda dopisała – jak na styczeń. Tak jak w przypadku każdego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, pogoda nie jest przeszkodą, przeszkodą jest brak odpowiedniego przygotowania, do rywalizacji przystąpiło więc piętnastu odpowiednio przygotowanych zawodników.

Pierwsza konkurencja to standard. Pistolet - 25 metrów, 10 strzałów do TS-2. To chyba tutaj temperatura dała się najbardziej we znaki. Dychy i dużo w „czarnym” wskazują, że jednak dłonie nie zgrabiały.

Strzelanie dynamiczne: 10 metrów – dwie tarcze i 2 razy po 10 strzałów. Poszło szybko jednak przez to, że wydawało się blisko do tarczy niektórzy zapomnieli, że najważniejsze są przestrzeliny a nie jedynie czas. Tabela wyników wymusi zmianę taktyki w kolejnych zawodach

0010 i zawody2020Strzelba: długa lufa, do celu blisko a jednak niektóre poppery wykazały się niezwykłą „żywornością” i pozostały niewzruszone na zaczepki strzelców. W kolejnej edycji na pewno będzie lepiej.

Jedyne, co trochę zawiodło to frekwencja. Na ponad stu członków jedynie piętnastu startujących. Może zawiniła komunikacja, może jednak było za zimno lub zbyt bliskie sąsiedztwo przerwy świąteczno noworocznej sprawiło, że nie wszyscy zainteresowani dojechali.

Zawodnikom gratulujemy wyników a nieobecnych zapraszamy za miesiąc. Termin i wszystkie ważne informacje jak zwykle zostaną rozesłane poczta elektroniczną.

Pamiętajcie, że w klasyfikacji generalnej jedną nieobecność da się nadrobić.

 Klasyfikacja generalna

Czytaj więcej...

Kalendarium 2020

NA CHWILĘ OBECNA Z UWAGI NA NIEPEWNĄ SYTUACJĘ Z PANDEMIĄ KORONOWIRUSA WSZELKIE PLANOWANE TERMINY SĄ ZAWIESZONE