BASTION

Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych

Wyjazd szkoleniowy instruktorów do Okręglicy

001

Stowarzyszenie „BASTION” w ostatnią sobotę - 6 kwietnia 2019 na strzelnicy myśliwskiej w Okręglicy, pod Sieradzem zorganizowało szkolenie dla instruktorów strzelectwa i prowadzących strzelanie zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu. Celem było podniesienie własnych umiejętności jak i poprawienie błędów które mogłyby się ewentualnie przytrafić, zarówno tych w indywidualnym strzelaniu i posługiwaniu się bronią, jak i tych związanych z prowadzeniem zajęć strzeleckich. Każdy spróbował swoich sił jako prowadzący strzelanie i instruktor – nadzorując osoby na osi strzeleckiej.

Myślę, że wykazaliśmy się niezłą dyscypliną i odpowiedzialnym podejściem do tematu. Strzelania przebiegały w sposób bezpieczny, ale dający dużą frajdę, no i uwagi na temat swoich niedociągnięć traktowaliśmy w sposób koleżeński, ale jednocześnie z należytą powagą. Po prostu – czasami ktoś z boku lepiej widzi.

            Dysponowaliśmy sześcioma stanowiskami strzeleckimi, co pozwalało na sprawne strzelanie, które poprzedzone było wspólnym przypomnieniem warunków bezpieczeństwa. Wszyscy je znamy, ale o tym temacie nigdy nie mówi się za dużo.

            Na pierwszy ogień poszły karabinki na dystansie 50 metrów, dzięki własnemu zaangażowaniu mieliśmy do dyspozycji: karabiny : AK-47, CZ 58, Tantal, Beryl, S&W MP 15, TOZ 14, kal. 22LR

Czytaj więcej...

Piknik w SP199 "Festiwal Talentów"

Piknik w SP 199

DSC 2229 wynikWitam serdecznie.

W minioną sobotę (30.03.2019r.) w Szkole Podstawowej nr 199
w Łodzi przy ul. Elsnera 8 odbył się piknik rodzinny pt.: „Festiwal Talentów”.

W organizację festiwalu włączyło się także Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION wraz z innymi zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami.

Festiwal z roku na rok podnosi swój poziom i cieszy się dużą popularnością. To jedna z wielu imprez odbywających się na terenie szkoły, ale jedyna, która łączy tak wiele środowisk. Wszyscy mają okazję spotkać się w gronie szkolnych znajomych, przyjaciół, powspominać lata szkolne
i świetnie bawić się razem z własnymi dziećmi i wnukami.

Jak co roku podczas festynu były zbierane pieniądze, a cały dochód
z festynu Rada Rodziców przeznaczy na sprzęt sportowo – rehabilitacyjny do szkolnej minisiłowni dla uczniów.

Czytaj więcej...