BASTION

Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych

11 LISTOPAD ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

kotylionRelacja z obchodów0008 11 11

101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Ubiegłoroczną, symboliczną, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziliśmy inaczej niż dzisiejszą. Osoby zaangażowane w projekt Stowarzyszenia Bastion obchodziły to wyjątkowe dla każdego Polaka święto w indywidualny sposób. Najczęściej przyłączali się do zorganizowanych, większych lub mniejszych obchodów. Było doniośle, ale na zasadach wyznaczonych przez organizatorów.

Rok 2019 był dla zarządu i członków Stowarzyszenia Bastion rokiem ciężkiej pracy. Budowaniem zaplecza, zdobywaniem nowych członków i sympatyków. Wszystkie dotychczasowe pomysły na powiększenie potencjału naszego zespołu kończyły się zdobywaniem nowych doświadczeń, powiększaniem kręgu sympatyków, ugruntowywaniem naszej pozycji w środowisku policjantów i ich rodzin. Nasze sztandarowe projekty, jak piknik strzelecki czy turniej strzelecki służb mundurowych pokazały, że warto odwiedzać organizowane przez nas imprezy. Przez ten rok Stowarzyszenie „urosło w siłę”. Idąc za ciosem, stwierdziliśmy, że nie będzie lepszego ukoronowania naszej pracy, niż zorganizowanie obchodów tegorocznej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach własnego pomysłu, na naszych zasadach i we własnym gronie. Nie obyło s0018 11 11ię oczywiście bez współpracy z zaprzyjaźnionym Klubem „Dziesiątka” LOK w Łodzi. To właśnie na obiekcie Klubu, w Łodzi przy ul. Konstantynowskiej 1 odbyły się uroczystości. Tak jak zaplanowaliśmy było strzelanie ”Ku chwale ojczyzny”, kolejka do osi strzeleckiej ustawiła się długa. Ostatnie osoby dotarły na stanowiska strzeleckie dopiero po zmroku. Była kiełbasa z grilla i gorące napoje. Jeżeli chodzi o aspekt organizacyjny to nie można zapomnieć o współudziale  z klubu strzeleckiego BŁYSK OPOCZNO oraz klubu motocyklowego Blue Rangers Poland

Oczywiście nie zabrakło hymnu. Mazurek Dąbrowskiego został odśpiewany o godzinie 12:00 przez wszystkich uczestników. Aby niczym nie zakłócić tej podniosłej chwili był cichy podkład muzyczny dla „fałszujących” i wydrukowany tekst dla „zapominalskich”.

Frekwencja dopisała, odwiedziło nas kilkaset osób. Dla wszystkich przybyłych zorganizowano wystawę broni. Już na etapie planowania okazało się, że egzemplarzy, którymi chcemy się pochwalić jest tak wiele, że mamy za mało przestrzeli wystawienniczej. Łącznie wystawiono ponad 80 egzemplarzy broni palnej. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ilość przeszła w jakość, kiedy pojawiły się trudne pytania i ciekawe spostrzeżenia dotyczące kalibrów, krajów pochodzenia, historii najciekawszych egzemplarzy, bo „perełek” kolekcjonerskich nie brakowało. 

Czytaj więcej...

ORIENTAkcja 12

5W tym roku już po raz drugi zorganizowaliśmy Rowerowy Rajd na Orientację OrientAkcja. Edycja jesienna odbyła się 28 września br. w Rawie Mazowieckiej przy Ośrodku Tatar. Tym razem była możliwość nocowania na obiekcie sportowym więc część zawodników zameldowało się już dzień wcześniej.  Na start zgłosiło się 192 zawodników w wieku od 5 do 65 lat z całego kraju. Parę minut przed godziną 9 rano uczestników przywitał wiceburmistrz Rawy mazowieckiej p. Artur Piotrowski. Krótka odprawa techniczna przed startem i wszyscy otrzymali mapy z naniesionymi punktami kontrolnymi które trzeba było odnaleźć w terenie. Zlokalizowane były na szczytach pagórków, skrzyżowaniu ścieżek, brzegach strumieni czy parowach. Jeden z takich punktów ulokowany był na terenie dawnej posiadłości we wsi Lipie, gdzie umieściliśmy punkt żywieniowy dla zawodników.

Czytaj więcej...

TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH

Relacja z Turnieju Strzeleckiego 00001 razem

Pamięci Poległych Policjantów

pod patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

W dniu 14.09.2019 r. na strzelnicy PZŁ w Okręglicy k. Sieradza pod patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi odbył się Turniej Strzelecki służb mundurowych „Pamięci Poległych Policjantów”. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych „BASTION”, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Łódzka Grupa Wojewódzka i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. łódzkiego.

W zawodach uczestniczyło 16 drużyn. Swoje reprezentacje wystawiły komendy województwa łódzkiego. Wystartowało łącznie 46 zawodników. Jedną z drużyn stanowili reprezentanci Polski w różnych sportach :Przemysław Saleta, Mateusz Ligocki, Mirosław Barszowski i Piotr Staszewski.

Turniej rozpoczął się minutą ciszy dla uczczenia pamięci wszystkich poległych policjantów. Na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach przekazano na licytacje pamiątkowe przedmioty otrzymane od reprezentantów Polski oraz ŁGW IPA i  BASTION-u

W trakcie zawodów rozegrano 3 konkurencje: strzelanie statyczne z karabinu typu AK - odległość 100m. Strzelanie statyczne z pistoletu centralnego zapłonu - odległość 25m. Strzelanie dynamiczne - pistolet i strzelba. Pomocy sędziowskiej udzielali sędziowie PZSS z Klubu Sportowego "Dziesiatka" LOK w Łodzi

Czytaj więcej...

BASTION na Turnieju w Kręgle

W dniu 27 września 2019 roku w C.H. Sukcesja w Łodzi odbył się turniej służb mundurowych gry w kręgle organizowany przez ZW NSZZ Policjantów w Łodzi. W turnieju wzięły udział 24 drużyny reprezentujące służby mundurowe WhatsApp Image 2019 09 28 at 07.45.22województwa łódzkiego:  Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Była jeszcze drużyna gości specjalnych z Banku Pocztowego. Na takiej imprezie nie zabrakło oczywiście drużyny SFSM „BASTION”.

Po godzinie 12 organizator oficjalnie przywitał wszystkich uczestników i się zaczęło. Po pierwszych dwóch turach wyłoniono dziesięć najlepszych drużyn- reprezentacja BASTION-u uplasowała się tuż za finałową dziesiątką ze stratą zaledwie 25 pkt – trochę szkoda.

Podczas rozgrywania serii finałowej pozostałe drużyny wykorzystały ten czas na rozmowy towarzyskie z dawno nie widzianymi znajomym.

SEK05651W końcu turniej został rozstrzygnięty, wręczono puchary i nagrody. Turniej wygrała reprezantacja Zarządu Terenowego NSZZP II KP w Łodzi  Po oficjalnym zakończeniu turnieju przyszedł czas na poczęstunek podczas, którego toczyły się rozmowy i były nawiązywane nowe znajomości.

Czytaj więcej...

Piknik Strzelecki 2019 - OKRĘGLICA

            W sobotę 29 czerwca 2019 roku w Okręglicy odbyła się druga już edycja Pikniku Strzeleckiego w Okręglicy koło Sieradza organizowanego przez IPA Łódź Górna i SFSM 003 piknik2019 BASTION.

            Od wczesnych godzin rannych mieliśmy udostępnioną na ten dzień strzelnicę myśliwską, na której wykorzystaliśmy cztery osie strzeleckie.

Pierwsza grupa osób-organizatorów na miejsce dotarła już przed godziną siódmą rano i zaczęły się intensywne przygotowania do pikniku tak, aby najbardziej wymagający uczestnicy wyszli z „bananem” na twarzy.  Rozstawiono banery BASTION i IPA Łódź Górna, namioty, tarcze strzeleckie, krzesła i ławki. Później omówiono wśród organizatorów warunki uczestnictwa
i zasady bezpieczeństwa (nigdy nie za dużo na ten temat).

I przyszedł moment, na który czekali organizatorzy – prezentacja udostępnionej na czas pikniku broni 😊 Krótka sesja fotograficzna zrobiona przez jednego z członków BASTION-u
i broń rozłożona na poszczególne osie:

  1. Karabiny centralnego zapłonu
  2. Pistolety i rewolwery
  3. Karabiny bocznego zapłonu
  4. Strzelby

Czytaj więcej...