BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

BASTION

Kim jesteśmy i dlaczego my?

Pomysł powstania stowarzyszenia powstał w głowach garstki zapaleńców w 2017 roku, gdy stawialiśmy pierwsze kroki wyrabiając pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich. 3Należeliśmy wtedy do stowarzyszenia, które to umożliwiało, ale nie dawało nic w zamian. Brak szkoleń na wybrane rodzaje broni skutkował tym, że cześć z nas dostała okrojone pozwolenie, niektórzy tylko na pistolet. Zaczęliśmy szukać sposobów na jego poszerzenie. W Łodzi w naszym środowisku w tym zakresie nic się nie działo. Na własną rękę, powoli i mozolnie szukaliśmy odpowiednich szkoleń gdzieś w Polsce. Najpierw zrobiliśmy kursy poszerzające nam pozwolenie. Przy okazji poznaliśmy sporo osób oraz dowiedzieliśmy się, gdzie organizowany jest kurs na instruktora strzelectwa. Zapisaliśmy się w kilka osób. Kilka tygodni nauki i szkoleń i jest. Instruktor strzelectwa, prowadzący strzelanie i sędzia strzelectwa. Nowe umiejętności i nowe uprawnienia to nowe możliwości dalszego rozwoju. W trakcie szkolenia zakiełkowała myśl o własnej organizacji i własnych szkoleniach na swoim podwórku, w Łodzi. Tak już z nami jest, jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy.

Bastion nie jest pierwszym naszym projektem. IPA Łódź Górna to także nasz pomysł i zaangażowanie. W 2018 roku jeszcze w „barwach” IPA, jako Region Górna zorganizowaliśmy piknik strzelecki dla policjantów i ich rodzin. W tym czasie prawie cała nasza grupa miała już pozwolenia na broń. Było już wśród nas także 9 instruktorów i kilku myśliwych. Piknik odbył się 2 czerwca w Okręglicy. Przeżyliśmy go mocno, bo zainteresowanie okazało się ogromne i popełniliśmy sporo błędów organizacyjnych. Na szczęście pomogli nam członkowie Klubu Sportowego „Dziesiątka” z Łodzi. Po całym dniu strzelania byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Wszystko wypaliło i wszystkim się podobało. Teraz już mieliśmy pewność – chcemy założyć własne Stowarzyszenie, chcemy się rozwijać, szkolić, a do tego mamy zapał, chęć i nawet z organizacją imprez na ponad sto osób sobie poradzimy. Pomysł poszedł w świat, znalazło się 12 osób funkcjonariuszy policji i SG, którzy podjęli wyzwanie. Kilka miesięcy ustaleń: statut, podział zadań, siedziba, nazwa, logo i oczywiście składka na pierwsze wydatki. Następnie żmudne ustalanie, omawianie i wielokrotne poprawienie wniosku rejestracyjnego. Udało się! W dniu 13.10.2018 roku na zebraniu założycielskim powstało STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH BASTION. Dokumenty zostały podpisane i złożone do sądu.

Przy pisaniu statutu chcieliśmy, żeby dla wszystkich było jasne, że nie chcemy być jedynie formalnym stowarzyszeniem kolekcjonerów broni. Chcemy działać, szkolić i rozwijać się. Narodziło się wiele idei. Stworzyliśmy Stowarzyszenie, które jest pro obronne, którego członkowie będą w ramach działalności statutowej podnosić swoje umiejętności zawodowe - nie tylko te strzeleckie, że naszym celem będzie promowanie wzorców obywatelskich ze szczególnym akcentem na rozwijanie postaw patriotycznych i pro obronnych, a w szczególności promowanie obronności państwa, historii, tradycji i etosu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji oraz innych służb mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej. Chcemy szkolić młodzież oraz dorosłych, chcemy uzyskać pozwolenie obiektowe na broń szkoleniową oraz założyć własną strzelnicę. Plany są ambitne i wizjonerskie, ale realne.

Narodziło się też nasze motto „MOLON LABE” – „Przyjdź i weź”, ale nie w takim znaczeniu, jakim sądzisz – sprawdź, kto i kiedy to powiedział, a zrozumiesz jego prawdziwy przekaz.

W dniu 15.02.2019r Sąd Okręgowy w Łodzi wydał decyzję o rejestracji stowarzyszenia. W trakcie załatwiania spraw w sądach, bankach, urzędach skarbowych czy też firmach okazało się, że jesteśmy” na zewnątrz” bardzo pozytywnie postrzegani, sami byliśmy zdziwieni jak bardzo. Niedługo później okazało się, że środowisko policyjne przyjęło nas równie dobrze. Dowodem na to jest fakt, że, po niecałych 2 miesiącach mieliśmy już ponad 50 członków. Jednym słowem, naszym pomysłem na stowarzyszenie trafiliśmy w dziesiątkę i to dosłownie.

Mundurowi, żeby mieć możliwość posiadania własnej broni zrzeszają się w różnych stowarzyszeniach, które są zarządzane przez cywili i często, poza członkostwem, nie dają nic w zamian. Jeżeli Ty, chcesz tanim kosztem zdobyć pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich i jednocześnie w gronie, sobie podobnych zapaleńców, masz ochotę rozwijać własne umiejętności strzeleckie, to Nasza organizacja jest dla Ciebie odpowiednia.

Myślisz, że nasza składka jest wysoka i się nie opłaca – czy aby na pewno? Policz sobie na spokojnie wszystkie koszty.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz aktywnie uczestniczyć w szkoleniach strzeleckich, wstąp do BASTIONU, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie. Jesteśmy jedną wielką mundurową rodziną.

Co zyskujesz przystępując do nas?

1  
  • poznanie pozytywnie zakręconych pasjonatów broni,
  • wymianę doświadczeń: jaka broń, do czego, nowa czy używana, własna czy na strzelnicy, długa czy krótka, szczerbina, przeziernik czy kolimator…,
  • udział w kursach i szkoleniach podnoszących kwalifikacje, które będziemy organizować,
  • udział w imprezach na strzelnicach, podczas których poznasz różne jednostki broni od tych pamiętających początki XX wieku po najnowsze konstrukcje,
  • chcesz mieć własną broń? - chętnie podzielimy się swoją wiedzą, pomożemy przygotować i powiemy, jak zgromadzić wymaganą przez WPA dokumentację, można powiedzieć, że poprowadzimy Cię „za rękę”,
  • pomożemy przy zakupie/sprzedaży broni na rynku wtórnym tak, aby zakup był zgodny z prawem i żeby przy rejestracji w WPA nie było żadnych przykrych niespodzianek,
  • i wiele innych rzeczy

 

Kogo przyjmiemy?

Ciebie, a także każdego innego, czynnego lub byłego funkcjonariusza szeroko rozumianych służb mundurowych RP: Policji, Wojska, SG, SW, SOP, i wielu innych.

ZAPRASZAMY DO BASTIONU, wpadnij do nas na kawę, to pogadamy o broni.

001