BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONAIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

SZKOLENIA

Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych „BASTION"

 prowadzi szkolenia rozszerzające posiadane przez f-szy uprawnienia na broń prowadzimy kursy na rozszerzenie:

  • broń bocznego zapłonu
  • strzelby gładkolufowe
  • karabiny centralnego zapłonu
koszt takiego kursu to 70 zł dla członków stowarzyszenia i 120zl dla osób nie zrzeszonych od jednego rodzaju broni. Zastanów się nad tym jeszcze przed złożeniem wniosku o pozwolenie na broń bo kolejny wniosek w WPA to kolejne 242zł to samo dotyczy dopuszczenia do posiadania broni.

Szkolenia prowadzimy gdy zbierze sie  odopwiednia ilośc osób mniej więcec co 2 miesiące.

kontakt w sprawie szkoleń - kol. Rafał Szymański tel.608334867 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY

 
 

Dopuszczenie do posiadania broni palnej

Jak uzyskać „Dopuszczenie do posiadania broni palnej” przez mundurowego. leg dopuszczenie posiadania broni

Dopuszczenie do posiadania broni palnej czy też jak niektórzy je nazywają Dopuszczenie do pracy z bronią.

Niejeden z Was zapyta po co mi to potrzebne mam 10 lat służby i nie zamierzam się zwalniać więc nie potrzebuję tego. Nic bardziej mylnego jest wiele powodów, aby f-sze posiadali takie dopuszczenie i już je wymieniam:

  • Po pierwsze wydanie dopuszczenia kosztuje 10zł i tak naprawdę składacie prawie identyczne dokumenty jak na pozwolenia na broń
  • Dopuszczenie umożliwia Wam posiadanie tzw. broni obiektowej – nie tylko tej z firmy ochraniarskiej w której zatrudniliście się po odejściu ze służby, ale równiej tej nalężącej np. do klubu czy organizacji posiadającej takowe pozwolenie i broń taką możecie wypożyczyć np. na zawody.
  • Dopuszczenie jest wydawane dożywotnio i jeśli nie złamiecie prawa czy też innych przepisów macie je do końca swojego życia.
  • Nigdy nie wiadomo czy za chwilę nie zmieni się UoBiA lub inne przepisu, który utrudnia Wam lub nawet uniemożliwia otrzymanie takiego dopuszczenia.

Jeśli już Was przekonałem to przyszedł czas na przedstawienie jak wygląda cała procedura otrzymania Dopuszczenia:

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Kupno broni – sklep, czy może „z drugiej ręki”?

Kupno broni – sklep, czy może „z drugiej ręki”?

Masz decyzję z WPA (ŻW)* – co zrobić żeby w końcu kupić broń? Składasz wniosek o wydanie „zaświadczenia na zakup broni palnej” (inaczej zwanym promesą). Każda sztuka upoważnia do kupna jednego egzemplarza broni. Jej koszt to 17 PLN płatny na to samo konto, na które przelałeś(aś) pieniądze za wydanie decyzji. Do zakupu broni jest Ci potrzebna promesa i dowód osobisty. Najłatwiej i bezstresowo to pójść do koncesjowanego sprzedawcy i zrobić zakupy – w Łodzi może to być tu: http://www.kwatermistrz.com.pl/. Tam sprawdzą Twoją promesę i sprzedadzą Ci broń na którą masz pozwolenie. Ale jeśli znajdziesz lepszą ofertę od osoby prywatnej? Może taniej? Może bardzo Ci zależy na tym konkretnym egzemplarzu, a w sklepie go nie ma? – Jak wtedy postąpić? Co zrobić, żeby się nie narazić na konsekwencję i może nawet utratę dopiero co uzyskanego pozwolenia?

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Pozwolenie na broń krok po kroku

Procedura uzyskania pozwolenia na broń przez f-sza służb mundurowych lub żołnierza RP shadow2

Jako służby mundurowe mamy w Polsce ułatwione zadanie. Najprościej jest Nam zdobyć pozwolenie kolekcjonerskie. Zgodnie z Ustawą o broni i amunicji (UBiA) jako funkcjonariusze jesteśmy zwolnieni z egzaminu w WPA które w przypadku osób cywilnych wieńczy cały proces administracyjny, a więc po kolei:

KROK I

Najważniejszą rzeczą w uzyskaniu pozwolenia jest „przedstawienie ważnej przyczyny posiadania broni” – art. 10 UoBiA - co to oznacza w praktyce po prostu należy zapisać się do stowarzyszenia, które w swoim statucie posiada zapis o Kolekcjonowaniu broni przez jej członków. Tutaj zachęcam gorąco do zapisania się do naszego stowarzyszenia „BASTION” zapis taki posiadamy jak i wiele innych, które umożliwią posiadanie broni również z innych przyczyn, ale o tym w innym artykule. Deklaracja członkowska do pobrania stąd.

Zaloguj się, aby zobaczyć.