BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

ZAWODY KLUBOWE sezon 2023

plakat sezon2023Miło nam poinformować iż od nowego roku podjęliśmy współpracę z nowym partnerem- strzelnicą ASY w Dziadkowicach k/Szadku gdzie będziemy organizować zawody oraz inne imprezy związane ze strzelectwem na które serdecznie zapraszamy.

Planujemy organizację przynajmniej 10 edycji zawodów w konkurencjach:

 • 100m, Karabin centralnego zapłonu – OPEN
 • 100m, Karabin centralnego zapłonu typu - „AK”  - STANDARD
 • 50m, Karabin Bocznego Zapłonu – samopowtarzalny
 • 50m, Pistolet Maszynowy – STANDARD
 • 25m, Pistolet Sportowy
 • 25m, Pistolet Centralnego Zapłonu – STANDARD
 • 25m, Pistolet Centralnego Zapłonu – OPEN
 • Strzelba - STANDARD
 • Strzelba dowolna – OPEN

Czytaj więcej...

Pamięci MACIEJA SZUSTAKA ps. VIKING

Z żalem zawiadamiamy iż w dniu 13 sierpnia odszedł on nas nasz Przyjaciel, człowiek o ogromnym sercu, społecznik, organizator wielu imprez charytatywnych,  instruktor strzelectwa i jednocześnie członek Stowarzyszenia BASTION

MACIEJ SZUSTAK ps. VIKING

viking2

Składamy wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim.

Pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci jako osoba życzliwa bliźnim, wspierająca BASTION swą radą i czynem.

Dzięki Tobie świat stał się lepszy !

O terminie pogrzebu powiadomimy niezwłocznie.

III TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH woj. łódzkiego

III TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

021 zawody2021Tak, to już trzecia edycja turnieju, 11.09.2021r. na Strzelnicy PZŁ w Okręglicy odbyła się III edycja Turnieju Strzeleckiego Służb Mundurowych województwa łódzkiego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP w Łodzi.

Długie przygotowania, szczególny nacisk na warunki bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią, i również ważne były zasady dotyczące zagrożenia epidemicznego. Oficjalne rozpoczęcie turnieju i od godz. 10:30 rozpoczęcie rywalizacji.

W trakcie zawodów rozegrano trzy konkurencje:

 • pistolet dynamiczny
 • pistolet i strzelba dynamiczne
 • karabin 100 metrów

W tym roku nastąpiła zmiana formuły, zawodnicy mieli podane indywidualne czasy startów w poszczególnych konkurencjach. Na 3 osobową drużynę przewidziano w regulaminie 30 minut dla każdej konkurencji. To wystarczający czas. Nie ma tłoku, kolejek, nerwów. Zawodnikom zapewniono możliwość skorzystała z treningu strzeleckiego na specjalnie przygotowanych do tego celu osiach. Rywalizacja 079 zawody2021przebiegała bezpiecznie, płynnie i bez problemów. Tradycyjnie podczas turnieju, w przerwach między konkurencjami, można było posilić się potrawami z grilla i grochówką z naszej kuchni polowej.

Na terenie strzelnicy, dla zawodników i osób towarzyszących przygotowano dwza tory rekreacyjne, na których była możliwość skorzystania z różnych typów broni. Dla wielu osób były to dotąd nieznane egzemplarze, a dla części znane jedynie z gier czy filmów. Łącznie kilkadziesiąt sztuk broni.

Na każdej osi strzeleckiej czekali instruktorzy i obsługa BASTION-u czuwając nad bezpieczeństwem uczestników. W obsadzie sędziowskiej nieoceniona była pomoc zaprzyjaźnionego Klubu Sportowego „Dziesiątka” LOK w Łodzi, którego członkowie policzyli wyniki zawodów w poszczególnych konkurencjach. Zasady były jasne a rywalizacja uczciwa, protestów nie było.

Po podliczeniu wszystkich zebranych wyników przyszedł czas na ogłoszenie wyników klasyfikacja generalna zawodów:

 

Czytaj więcej...

SZKOLENIA

Z UWAGI NA DECYZJE KGP I NIE RESPEKTOWANIE NASZYCH SZKOLEŃ ( jak i też organizowanych przez inne podmioty) przez WPA W POLSCE ZAWIESZAMY D ODWOŁANIA SZKOLENIA DLA MUNDUROWYCH NA POSZERZENIE UPRAWNIEŃ !!!!!

Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych „BASTION"

 prowadzi szkolenia rozszerzające posiadane przez f-szy uprawnienia na broń prowadzimy kursy na rozszerzenie:

 • broń bocznego zapłonu
 • strzelby gładkolufowe
 • karabiny centralnego zapłonu
koszt takiego kursu to 70 zł dla członków stowarzyszenia i 120zl dla osób nie zrzeszonych od jednego rodzaju broni. Zastanów się nad tym jeszcze przed złożeniem wniosku o pozwolenie na broń bo kolejny wniosek w WPA to kolejne 242zł to samo dotyczy dopuszczenia do posiadania broni.

Szkolenia prowadzimy gdy zbierze sie  odopwiednia ilośc osób mniej więcec co 2 miesiące.

kontakt w sprawie szkoleń - kol. Rafał Szymański tel.608334867 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY