BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

Pamięci MACIEJA SZUSTAKA ps. VIKING

Z żalem zawiadamiamy iż w dniu 13 sierpnia odszedł on nas nasz Przyjaciel, człowiek o ogromnym sercu, społecznik, organizator wielu imprez charytatywnych,  instruktor strzelectwa i jednocześnie członek Stowarzyszenia BASTION

MACIEJ SZUSTAK ps. VIKING

viking2

Składamy wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim.

Pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci jako osoba życzliwa bliźnim, wspierająca BASTION swą radą i czynem.

Dzięki Tobie świat stał się lepszy !

O terminie pogrzebu powiadomimy niezwłocznie.

III TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH woj. łódzkiego

III TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

021 zawody2021Tak, to już trzecia edycja turnieju, 11.09.2021r. na Strzelnicy PZŁ w Okręglicy odbyła się III edycja Turnieju Strzeleckiego Służb Mundurowych województwa łódzkiego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP w Łodzi.

Długie przygotowania, szczególny nacisk na warunki bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią, i również ważne były zasady dotyczące zagrożenia epidemicznego. Oficjalne rozpoczęcie turnieju i od godz. 10:30 rozpoczęcie rywalizacji.

W trakcie zawodów rozegrano trzy konkurencje:

  • pistolet dynamiczny
  • pistolet i strzelba dynamiczne
  • karabin 100 metrów

W tym roku nastąpiła zmiana formuły, zawodnicy mieli podane indywidualne czasy startów w poszczególnych konkurencjach. Na 3 osobową drużynę przewidziano w regulaminie 30 minut dla każdej konkurencji. To wystarczający czas. Nie ma tłoku, kolejek, nerwów. Zawodnikom zapewniono możliwość skorzystała z treningu strzeleckiego na specjalnie przygotowanych do tego celu osiach. Rywalizacja 079 zawody2021przebiegała bezpiecznie, płynnie i bez problemów. Tradycyjnie podczas turnieju, w przerwach między konkurencjami, można było posilić się potrawami z grilla i grochówką z naszej kuchni polowej.

Na terenie strzelnicy, dla zawodników i osób towarzyszących przygotowano dwza tory rekreacyjne, na których była możliwość skorzystania z różnych typów broni. Dla wielu osób były to dotąd nieznane egzemplarze, a dla części znane jedynie z gier czy filmów. Łącznie kilkadziesiąt sztuk broni.

Na każdej osi strzeleckiej czekali instruktorzy i obsługa BASTION-u czuwając nad bezpieczeństwem uczestników. W obsadzie sędziowskiej nieoceniona była pomoc zaprzyjaźnionego Klubu Sportowego „Dziesiątka” LOK w Łodzi, którego członkowie policzyli wyniki zawodów w poszczególnych konkurencjach. Zasady były jasne a rywalizacja uczciwa, protestów nie było.

Po podliczeniu wszystkich zebranych wyników przyszedł czas na ogłoszenie wyników klasyfikacja generalna zawodów:

 

Czytaj więcej...

SZKOLENIA

Z UWAGI NA DECYZJE KGP I NIE RESPEKTOWANIE NASZYCH SZKOLEŃ ( jak i też organizowanych przez inne podmioty) przez WPA W POLSCE ZAWIESZAMY D ODWOŁANIA SZKOLENIA DLA MUNDUROWYCH NA POSZERZENIE UPRAWNIEŃ !!!!!

Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych „BASTION"

 prowadzi szkolenia rozszerzające posiadane przez f-szy uprawnienia na broń prowadzimy kursy na rozszerzenie:

  • broń bocznego zapłonu
  • strzelby gładkolufowe
  • karabiny centralnego zapłonu
koszt takiego kursu to 70 zł dla członków stowarzyszenia i 120zl dla osób nie zrzeszonych od jednego rodzaju broni. Zastanów się nad tym jeszcze przed złożeniem wniosku o pozwolenie na broń bo kolejny wniosek w WPA to kolejne 242zł to samo dotyczy dopuszczenia do posiadania broni.

Szkolenia prowadzimy gdy zbierze sie  odopwiednia ilośc osób mniej więcec co 2 miesiące.

kontakt w sprawie szkoleń - kol. Rafał Szymański tel.608334867 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY

 
 

Kupno broni – sklep, czy może „z drugiej ręki”?

Kupno broni – sklep, czy może „z drugiej ręki”?

Masz decyzję z WPA (ŻW)* – co zrobić żeby w końcu kupić broń? Składasz wniosek o wydanie „zaświadczenia na zakup broni palnej” (inaczej zwanym promesą). Każda sztuka upoważnia do kupna jednego egzemplarza broni. Jej koszt to 17 PLN płatny na to samo konto, na które przelałeś(aś) pieniądze za wydanie decyzji. Do zakupu broni jest Ci potrzebna promesa i dowód osobisty. Najłatwiej i bezstresowo to pójść do koncesjowanego sprzedawcy i zrobić zakupy – w Łodzi może to być tu: http://www.kwatermistrz.com.pl/. Tam sprawdzą Twoją promesę i sprzedadzą Ci broń na którą masz pozwolenie. Ale jeśli znajdziesz lepszą ofertę od osoby prywatnej? Może taniej? Może bardzo Ci zależy na tym konkretnym egzemplarzu, a w sklepie go nie ma? – Jak wtedy postąpić? Co zrobić, żeby się nie narazić na konsekwencję i może nawet utratę dopiero co uzyskanego pozwolenia?

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.