BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

II TURNIEJ STRZELECKI "PAMIĘCI POLEGŁYCH POLICJANTÓW"

II TURNIEJ STRZELECKI PAMIĘCI POLEGŁYCH POLICJANTÓW – OKRĘGLICA 12.09.2020R.

12.09.2020r. na Strzelnicy PZŁ w Okręglicy odbył się II Turniej Strzelecki Pamięci poległych policjantów zorganizowany przez SFSM BASTION, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Łodzi i Łódzką Grupę Wojewódzką IPA.145 zawody2020

Pierwsi zawodnicy pojawili się już około godziny 9:00. Po obowiązkowej dezynfekcji, zgłaszali się do organizatora potwierdzając swój udział. Po zgłoszeniu się wszystkich zawodników, tuż po godzinie 10:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Turnieju. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych Policjantów, w tym roku szczególnie oddając hołd Marcinowi Szpyruk z Mińska Mazowieckiego, który oddał swoje życie ratując topiącą się 12-letnią dziewczynkę na plaży w Sztutowie.

W trakcie zawodów rozegrano trzy konkurencje:

  • - karabin typu AK na odległość 100 metrów
  • - pistolet dynamiczny
  • - strzelanie dynamiczne – pistolet i strzelba

Początek turnieju był bardzo spokojny, większość zawodników przeszła przez poszczególne osie strzeleckie, zapoznając się szczegółowo z zasadami rywalizacji i podpatrując tych, którzy już rozpoczęli swoje konkurencje. Część zawodników przed udziałem w turnieju skorzystała z możliwości treningu strzeleckiego na specjalnie przygotowanych do tego celu osiach.

Czytaj więcej...

II PIKNIK CHARYTATYWNY DLA NATALII

008 piknik natalia 16 sierpnia na strzelnicy w Okręglicy odbył się II Piknik Charytatywny dla Natalii Dybskiej. I BASTION miał skromny wkład w organizację tego przedsięwzięcia. Piknik zorganizowany  został przez kilka stowarzyszeń i klubów strzeleckich. Świetna organizacji i atmosfera super. Polecam wszystkim w następnym roku. Się pomaga.

Informacji o Natalii znajdziecie tutaj : https://www.facebook.com/Natalia-Moja-Historia-104230641116846

a pełniejsza relacja z imprezy tutaj:https://www.facebook.com/104230641116846/videos/358136035579938/

krótka relacja foto poniżej

Czytaj więcej...

ORIENTAkcja Zelów 2020

18 lipca Rowerowy Rajd na Orientację okolice Zelowa. Pomimo utrudnień spowodowanych sytuacją epidemiczną zmianą daty oraz miejsca bazy ra004 rajd zelow 2020 jdu udało nam się już po raz trzeci wystartować z trasą. Tradycyjnie do wyboru był wariant Giga (około 120km) oraz mega (tu max 60km ale dla leniwszych i 20 wystarczyło;). Punkty w terenie rozstały rozmieszczone dwa dni wcześniej i uczestnicy po otrzymaniu map mogli wystartować w teren. Łącznie na starcie było ich 157. W biurze zawodów przy rejestracji zawodników uwijali się kol. Agnieszka oraz ja w skromnej osobie. Natomiast kol. Piotr, Jarek oraz Mariusz z synem Fabianem którzy szykowali PIESZCZOCHA do wyruszenia w teren z zapasami dla zawodników. Trasa była urozmaicona szybkie asfalty, leśne dukty podjazdy ale też i wąskie leśne ścieżki. Punkty poukrywane tak aby nawigowanie z mapą i kompasem było precyzyjne.

Czytaj więcej...

KURS SĘDZIEGO PZSS

IMG 20200731 101549W dniu 29 lipca  na trenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zorganozowaliśmy kurs na licencję Sedziego Strzelestwa Sportowego. Zajęcia prowadził przewodniczący Kolegium Sędziów PZSS p. Antoni Kamiński za co bardzo dziękujemy. Tym sposobem nasze Stowarzyszenie pozyskało 9 nowych Sędziów których umięjetności wykorzystamy juz niedługo.

Czytaj więcej...

Honorowi dawcy krwi!!

2006 hdk2020 2 lipca kilku naszych członków honorowo oddało krew. Jest szcun Panowie i obytak dalej. Oczywiście takie wydarzenie nie mogło sie obejśc bez Pieszczocha :) !!

 

Czytaj więcej...