BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

Jesienny Trening Strzelecki

089 trening 2021W niedzielę 10 pażdziernika  odbył się trening strzelecki BASTION-u w Okręglicy . Świetne towarzystwo i pogodą sprawiły że było super.Podziękowania dla kolegi Maćka za zorganizowanie szkolenia oraz ekipy biorącej w nim udział poniżej kilka fotek z dzisiejszego dnia. :) następne szkolenie w listopadzie zapraszamy chętnych termin i szczegóły pod koniec października. !!

Czytaj więcej...

Rajd Rowerowy ORIENTAKCJA Rawa Mazowiecka 2021

W 2019 roku SFSM „BASTION” po raz pierwszy zorganizował  Rowerowy Rajd na Orientację w Rawie Mazowieckiej. 0007 rajd 2 2021 Z uwagi na zainteresowanie rowerzystów, świetną atmosferę oraz dobrą organizację zostaliśmy zaproszeni przez Miasto Rawa Mazowiecka do zorganizowania kolejnej tego typu imprezy. Ponieważ zawody orienteeringowe muszę zmieniać rejon stanęło przed nami wyzwanie wytyczenia trasy na północ od Rawy Mazowieckiej (poprzednia edycja była wyznaczona na południe). W ten sposób osią tras Mega i Giga była rzeka Rawka, która po ostatnich ulewach przysporzyła zawodnikom wyzwań. Między kolejnymi punktami można było odnaleźć poligon w Raduczu, na który część z Was za pewnie przyjeżdżała postrzelać ale i potrenować „zadymy gazowe”. Oprócz tego można było 0006 rajd 2 2021 podziwiać stoki wzniesień z położonymi sadami jabłoni z których znany jest ten region naszego województwa. Ciekawostką są też tory wąskotorówki którą okazjonalnie można wybrać się z Rogowa przez Rawę Mazowiecką aż do Białej.

Czytaj więcej...

Relacja z OrientAkcja Osjaków 2021

5Po raz kolejny SFSM „BASTION” zorganizował Rowerowy Rajd na Orientację „ORIENTAKCJA”. W sobotę 17 lipca tuż nad samą Wartą na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie (pow. wieluński) przyjechali rowerzyści z całego kraju, żeby zmierzyć na trzech trasach. Nowością tej edycji była trasa Rodzinna – 25km dedykowana dla początkujących i młodszych uczestników. Zawody otworzył Pan Wójt gm Osjaków Jarosław Trojan który objął patronat nad imprezą. Tuż przed startem po krótkiej odprawie zawodnicy otrzymali mapy z punktami kontrolnymi które mieli odnaleźć w terenie. Po wybraniu wariantu trasy zawodnicy wyruszyli w teren, mieli na to 9 godzin czasu. Jednak najlepsi pokonali najdłuższy dystans tj 120 km w czasie około 7:30h. Na mecie dla każdego czekał posiłek regeneracyjny oraz posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych medale, nagrody rzeczowe oraz upominki od naszego partnera Browaru Nadwarciańskiego. Ponieważ pogoda wyjątkowo dopisała cześć uczestników po rajdzie cieszyła się urokiem nadwarciańskiej plaży. Wieczorem przy ognisku był czas na integracje i chwilę odpoczynku.
12Dziękujemy za zaangażowanie przy rajdzie kol. Agnieszce, Jarkowi, Rafałowi oraz Mateuszowi
Ponadto Zachęcamy wszystkich do odwiedzin Osjakowa w wakacyjny czas ze szczególnym uwzględnieniem spływu kajakowego pięknym warciańskim szlakiem.
Pełna relacja zdjęć pod linkiem: LINK

Czytaj więcej...

III PIKNIK CHARYTATYWNY DLA NATALII

III PIKNIK CHARYTATYWNY DLA NATALII006 3 piknik natalii

W niedzielę 22 sierpnia na strzelnicy w Okręglicy odbyła się już III edycja Pikniku Charytatywnego dla Natalii Dybskiej. BASTION tak jak w poprzedniej edycji wniósł swój skromny wkład w organizację tego przedsięwzięcia. Piknik zorganizowany  został przez kilka stowarzyszeń i klubów strzeleckich. Piknik strzelecki z prawdziwego zdarzenie, ale były także 016 3 piknik nataliiinne atrakcje, Można by opowiadać bez końca, ale najlepiej obejrzeć zdjęcia i relacje, których w Internecie jest już sporo:

Informacji o Natalii:  https://www.facebook.com/Natalia-Moja-Historia-104230641116846

relacje video:    https://www.youtube.com/watch?v=UjNxUo4DrkY

https://lodz.tvp.pl/55480498/okraglica-piknik-strzelecki-w-szczytnym-celu

https://lodz.tvp.pl/55469044/piknik-charytatywny-dla-natalii

 

 

Skromna relacja foto poniżej.

Foto: Jerzy Szubiga. Olek Leydo

Czytaj więcej...

DNI ŁODZI - MOTOPIKNIK

w ubiegła Niedziele 25 lipca na zaproszenie Łódzkie Stowarzyszenie Miłośników Militariów "Kompania Brus" wzięliśmy udział w Motopikniku zorganizowanym z okazji Obchodów Dni Łodzi.. Impreza odbyła sie na terenie okalającym Schron "Brus" w Łodzi przy ulicy Konstantynowskiej 98. Poza nami imprezę współorganizowali :018 motopioknik

 • - Na luzie 4x4
  - Łódzkie Maluchy
  - SkogMann
  - Klub Miłośników Starych Tramwajów
  - Ochotnicza Straż Pożarna Karpin
  - Quadowa Grupa Centrum
  - Quad Grupa Północ
  - sklep Morowo
  - Towarzystwo "Strzelec"
  - Ośrodek Nauczania Rekreacyjnej Jazdy Konnej SMULSKO Łódź
  - The Spire - grupa rekonstrukcyjna Navy SEAL’s
  - KS Rycerz
 • Jako Stowarzyszenie zorganizowaliśmy dla zwiedzających wystawę broni palnej. Jednak na miejscu było więcej atrakcji takich jak :

004 motopioknikPoza wystawą broni zorganizowana przez Bastion i zwiedzaniem schronu można było jeszcze sporo innych atrakcji takich jak : :
- konwój aut terenowych
- SCAM Camper 4x4
- "ZMOTY"
- wystawa Fiatów 126p i aut z okresu PRL
- strzelnica pneumatyczna
- pokaz sprzętu i umiejętności Strażaków
- zwiedzanie przedwojennego schronu
- spotkanie z knifemakerem
- sklep z najlepszymi gadżetami "Morowo"
- stanowisko bushcraftowe
- stanowisko preppersowe
- Bar „Łodzianka”
- i wiele innych... 😉

Zapraszam na krótka relację fotograficzną..

Czytaj więcej...