BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

ORIENTAKCJA 2022

Rajd Rowerowy na Wzniesieniach Łódzkich.

 002 orientakcja2022

Za nami kolejny już Rowerowy Rajd na Orientację OrientAkcja. Tym razem odnajdywaliśmy punkty na Wzniesieniach Łódzkich. Baza rajdu zlokalizowana byłą w Gminnym Centrum Kultury i Ekologi w Plichtowie gm. Nowosolna. Przygotowane były trzy trasy do wyboru Rodzinna ok 30km, Mega ok 60km oraz Giga 125km. Najdalsze trasy wyznaczone były aż pod Koluszki ale także zawodnicy mogli zwiedzić okolice Brzezin, Gałkówka czy Skoszew. Z samej bazy widok rozciągał się nie jak w centralnej Polsce ale jakbyśmy byli w rejonie Jury lub Beskidów. Docenili to również zawodnicy którzy chwalili dobór punktów i byli zaskoczeni że w okolicach Łodzi mamy takie podjazdy oraz widoki. Suma przewyższeń przekroczyła 1500m co można było odczuć w nogach. Łącznie na wszystkie trasy wyruszyło 191 zawodników z całego kraju. Niektórzy specjalnie na naszą imprezę przyjechali z Kielc, Krakowa Wrocławia czy Gdańska. Pogoda przez większość czasu także nam sprzyjała i można było cieszyć się złotą polską jesienią podziwiając krajobraz z licznych punktów widokowych będących na trasie.

  

Po zakończeniu rajdu tradycyjnie wręczyliśmy nagrody dla najlepszych oraz upominki i dyplomy dla wszystkich dzieciaków bez względu na klasyfikację końcową. Nagrody wręczył wójt gminy Nowosolna Pan Piotr Szcześniak który objął patronat honorowy nad wydarzeniem. Po zawodach była część nieoficjalna przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Czytaj więcej...

IV ZAWODY MUNDUROWE 2022 relacja

IV TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH województwa łódzkiego

o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi085 zawody2022

Znana i lubiana strzelnica Polskiego Związku Łowieckiego w Okręglicy, 10.09.2022 roku, godzina 10:30, tak rozpoczęła się IV edycja TURNIEJU STRZELECKIEGO SŁUŻB MINDUROWYCH woj. łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, zorganizowana przez Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION, Zarząd Wojewódzki NSZZP w Łodzi oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Łódzka Grupa Wojewódzka.

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, SPKP w Łodzi, Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej  oraz strzelcy indywidualni, łącznie 25 zawodników. Rywalizację prowadzono w trzech konkurencjach. W tym roku postawiliśmy na precyzję w związku z czym strzelano z pistoletu na 25 metrów i karabinu na 100 metrów, bez optycznych wspomagaczy czyli jedynie przy pomocy fabrycznych mechanicznych przyrządów celowniczych. Trzecia konkurencja to dynamika, której mimo wszystko nie mogło zabraknąć: pistolet / strzelba dynamicznie.

Czytaj więcej...

I Oficjalne Zawody BASTION-u

 

Jak wszyscy zapewne już wiemy 02806 25 2022Bastion jest klubem strzeleckim w ramach Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a z tego faktu wynika powinność i jednocześnie przyjemność organizacji zawodów. Z tego też powodu w ostatnią sobotę, 25.06.2022r. na strzelnicy w Ozorkowie odbyły się nasze pierwsze inauguracyjne zawody. Uprzedzając Wasze pierwsze i najważniejsze pytanie – tak, oczywiście, że wpisane do kalendarza PZSS. Bez tego nie byłoby punktów do przedłużenia licencji, a tego byśmy sobie nie wybaczyli. Dla niedowiarków adres do strony PSZZ - https://www.strzelectwo.lodz.pl gdzie wszystko jest oficjalnie odnotowane.

Zawody przebiegły bezpiecznie i w sportowej atmosferze. Przyjechało około czterdziestu spragnionych strzelania osób, bo zgodnie z rozesłanym zaproszeniem przyjechali nie tylko zawodnicy, ale i osoby towarzyszące. Wyniki zawodów znajdziecie tutaj. WYNIKI

Zawodnik02906 25 2022om gratulujemy wyników a wszystkich zapraszamy na kolejne. Termin i wszystkie ważne informacje jak zwykle zostaną rozesłane poczta elektroniczną.

Gratulujemy również kol. Krzysztofowi Kubiakowi wygrania pucharu PREZESA w zorganizowanej bardzo nietypowej konkurencji strzeleckiej.

Podziękowania za pomoc w organizacji zawodów dla kluby Komunalni Ozorków oraz Biura LOK w Łodzi.

 

tekst: Marek Krawczyk

Foto Krzysztof Zieliński i inni

Czytaj więcej...

IX BIEG SZAKALA

0006 bieeg szakala3 lipca  w Arturówku, odbył się maraton sztafetowy zwany „Biegiem Szakala”. W trakcie tej imprezy nasi członkowie mieli przyjemność pomagać i udzielać się charytatywnie zbierając pieniądze na Łódzkie Domy Dziecka wspólnie z NSZZP Policjantów i i innymi formacjami mundurowymi. Tym razem zamiast wystawy broni piekliśmy kiełbaski i pobiliśmy swoisty rekord gdyż udało nam się upiec ponad 80 kilogramów kiełbasy !!! i wyżywić ponad 500 osób. Może następnym razem pobijemy własny rekord. Zachęcamy wszystkich do pomagania w takich imprezach.

Czytaj więcej...