RELACJA z OrientAkcja 19
Rajd Rowerowy w Sieradzu - Memoriał Renety Nowińskiej
Już drugi raz nasz Rowerowy Rajd na Orientację zawitał w Sieradzu, wcześniej było to w 2018 roku. Impreza była memoriałem zmarłej równo rok temu pomysłodawczyni tego rajdu śp. Renaty Nowińskiej. Na starcie staneło 193 uczestników. Najwięcej osób wybrało
Trasę Rodzinną 25 km. Gdzie można było przejechać przedwojenną linie umocnień nad Warta czy dojechać do plaży miejskiej w Sieradzu. Trasa Mega 60 km i Giga 120 km dawała możliwość dotarcia do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki oraz do Polskich Bunkrów z 1939 roku w Bielenu a na północ nawet do zbiornika Jeziorsko.
Nastroje rowerzystom popsuł nieco deszcz, więc w bazie rajdu największym zainteresowaniem cieszyła się gorąca kawa i herbata oraz zupa wydawana na mecie. Dużą grupę Stanowiły dzieci dla których na mecie czekały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Jeśli nie udało Wam się pojeździć z nami zachęcamy do wybrania się w tamte okolice w trakcie nadchodzących wakacji.
Tekst i foto : Mateusz Pach
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:
PIKNIK 2025- relacja
PIKNIK STRZELECKI 2025
Kolejną edycję pikniku Strzeleckiego w Okręglicy zorganizowanego przez SFSM BASTION należy uznać za udaną.
Tradycyjnie oś 100m dla dużych kalibrów w tym dla naszych najnowszych nabytków: ciężkiego karabinu maszynowego Maxim wz. 1910, ręcznego karabinu maszynowego MG-42 i ręcznego karabinu maszynowego DP-28. Na krótszych dystansach karabinki, pistolety maszynowe, strzelby i najpopularniejsze miejsce czyli oś pistoletowa gdzie zawsze jest tłok.
Strefa gastronomiczna wydawała różne smakołyki produkcji firmy GROT serwowanymi z grilla oraz wyrobami piekarniczymi z piekarni Tokarski-Kobalczyk. Kolejna edycja zobowiązuje organizatorów do profesjonalnej obsługi. Wiemy już z doświadczenia co się podoba i cieszy powodzeniem wśród uczestników a co nie znajduje zainteresowania. Nudy nie było. Podczas pikniku strzeleckiego miała miejsce prezentacja nowych samochodów: Dacia Bigster i Renault Symbioz - wystawionych przez Grupę Jaszpol.Byliśmy przygotowani na przyjazd większej ilości uczestników, ale niestety pogoda nie była idealna na wypad za miasto, tłoku nie było, ale sporo osób jednak przyjechało, dziękujemy.
Jak zwykle wielkie podziękowania dla Klubu Strzeleckiego Dziesiątka w Łodzi http://ksdziesiatka.pl/ za pomoc w organizacji pikniku .
Partnerami imprezy byli: IPA Łódź – Górna, Firma Renault Jaszpol, Firma Grot, Piekarnia Tokarski – Kobalczyk, producent wypos
ażenia sklepów Femi.
Pozdrawiamy i do zobaczenia na następnym pikniku, a może na zawodach we wrześniu, szczegóły i terminy na naszej stronie internetowej.
Tekst M.Krawczyk
Foto R.Podlasek
Zapraszamy do obejrzenia galerii
rajd OrientAkcja 19
Po rocznej przerwie zapraszamy gorąco wszystkich do wzięcia udziału w jubileuszowej 10 edycji Rowerowego Rajdu na Orientację OrientAkcja, który odbędzie się 7 czerwca 2025 roku w Ośrodku Wypoczynkowym Sieradz-Męka (https://www.mosirsieradz.pl/113/203/osrodek-wypoczynkowy-sieradz-meka.html). Nachodząca edycja 7 czerwca będzie również wyjątkowa, ponieważ będzie ona jednocześnie memoriałem Renaty Nowińskiej współtwórczyni i filaru tego rajdu.
Zgłoszeń można dokonywać na stronie: https://docs.google.com/forms/u/0/d/1DhtS2csFLKHTqrvDqmBp-gZx_r6arefL5tx08mBd9Zs/viewform?edit_requested=true
ZAPRASZAMY !!!
PIKNIK 2025
Zapraszamy do udziału
w
Rodzinnym Pikniku Strzeleckim
który odbędzie się w sobotę
17 maja 2025 roku w godzinach 10:00 – 15:00 na terenie strzelnicy:
PZŁ w Okręglicy k/Sieradza.
WSTĘP NA STRZELNICĘ WOLNY
Spędź sobotę aktywnie na świeżym powietrzu wraz z rodziną. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. I starsi i młodsi.
Co w programie?
- Wystawa mundurów polskich służb mundurowych
- Pokazy i szkolenia z podstawowej pierwszej pomocy
- Pokazy rozbierania pistoletu Glock i karabinka AK-47
- Szkolenie bezstrzałowe dla dzieci i młodzieży na trenażerach Mantis-X
- Grill
- I oczywiście strzelanie z następujących jednostek:
14 BAL POLICJANTA -RELACJA
Za nami kolejny udany Bal Policjanta.
W ostatnią sobotę karnawału na sali Zielone Zacisze w Łodzi na ul. Biegunowej 1/3 odbył się 14-ty Bal Policjanta – bal maskowy. Był to pierwszy bal po kilkuletniej przerwie, ale z całą pewnością temat będzie kontynuowany w latach następnych.
Po zajęciu miejsc przy pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołach nastąpiło oficjalne przywitanie gości przez organizatorów i bal rozpoczął się. O oprawę muzyczną zadbał DJ Piotr Lamus i oczywiście zrobił to jak zawsze rewelacyjnie.
Gospodarze, Natalia i Jasiek zrobili miłą niespodziankę dla wszystkich uczestników w postaci tzw. „wiejskiego stołu”, który cieszył się dużym powodzeniem.
Cieszy fakt, że na bal większość osób przyszła w przebraniu, a co za tym idzie było z „jajem”. W trakcie imprezy odbył się konkurs z nagrodami na najlepiej przebraną parę. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się Papa Smerf i Smerfetka, którzy wygrali konkurs. Drugie
miejsce zajęła kowbojska para, a trzecie, przybyłe prosto z piekła diabełki. Wyróżnić należy także Maskę – Jima Carreya i jego partnerkę Cameron Diaz, doktora Wstrząsa i pielęgniarkę, a także parę kostuch – na szczęście nikogo ze sobą nie zabrali😊



