BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

KURS Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP)

kppKursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pozwalają na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym co oznacza zdobycie najwyższego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

 0027 lurs kppKurs KPP (potoczna nazwa) składa się z 41 godzin praktyki oraz 25 godzin teorii; łącznie trwa 66 godzin. Całość kończy się egzaminem państwowym i po 3 latach wymaga ponownej certyfikacji.

Możemy się pochwalić, że w ostatnich miesiącach część z nas brała udział w kursie KPP organizowanym w Kutnie w Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej. Kurs ukończyło kilku członków Bastionu. Ukończenie kursu uprawnia nas do oceny jego jakości i przydatności przedstawionego materiału - jednogłośnie oceniamy go bardzo wysoko.

Kurs w maksymalnym możliwym stopniu jest wypełniony zajęciami praktycznymi. Manekiny do ćwiczeń, podobno są koszmarnie drogie, ale symulują oddech, tętno, zasinienia oraz całą gamę urazów. Ćwiczenia na nich są naprawdę realistyczne. Do tego kadra instruktorska to praktycy, ratownicy medyczni z prawdziwego zdarzenia. Nawet zajęcia teoretyczne, konieczne na takim kursie, są okraszane przykładami z życia. Kurs jest naprawdę warty polecenia. Jego ukończenie nie tylko pozwoliło nam podwyższyć własne kwalifikacje zawodowe , ale może spowodować że będziemy wiedzieć jak uratować czyjeś zdrowie i życie.

Jeżeli są wśród nas osoby, które interesują się zagadnieniami związanymi z ratownictwem medycznym, medycyną taktyczną czy ratownictwem pola walki to 0030 lurs kppopisany kurs może być dobrą podstawą do zdobywania kolejnych umiejętności.

Kurs polecamy wszystkim - nigdy nie wiesz kiedy takie umiejętności mogą się przydać czy to w pracy czy w życiu prywatnym i zachęcamy do udziału w tego typu szkoleniach.

„Molon Labe”

 

Czytaj więcej...

Zawody Klubowe Dziadkowice 12.03.20223

0003 zawody12032023Kolejne zawody klubowe odbyły się 13 marca na strzelnicy w Dziadkowicach. Piękna pogoda sprawiła, iż ten dzień należy zaliczyć do udanych i miło spędzonych chociaż dzień wcześniej warunki atmosferyczne nie zapowiadały tego.

Wyniki można zobaczyć tutaj A krótka relacje foto poniżej.

Zapraszamy na następne zawody  które odbędą się 16 kwietnia również na Strzelnicy ASY w Dziadkowicach.

Będzie to kolejna szansa do zakwalifikowania się do konkursu w którym do wygrania jest BERETTA APX A1

 

ZAPRASZAMY !!

Czytaj więcej...

Zawody Klubowe dziadkowice 22.01.2023- otwarcie sezonu

001 ZAWODY 1 2023W ubiegłą niedzielę 22 stycznia na strzelnicy Asy w Dziadkowicach odbyły się pierwsze w tym  roku zawody naszego klubu BASTION Łódź. Pomimo mocno niesprzyjającej aury przybyło jednak kliku entuzjastów strzelectwa. Krótka relacja foto poniżej. Komunikat z zawodów można zobaczyć na stronie Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego - <<tutaj>>.

Na następne zawody zapraszamy 12 lutego w niedzielę. Będzie można zaliczyć kolejne starty do licencji oraz naszego konkursu w walce o pistolet BERETTA APX A1

 

Galeria zdjęć:

Czytaj więcej...

Zawody Klubowe Dziadkowice 12.02.20223

0004 zawody12022023W niedzielę 12 lutego odbyły się kolejne zawody organizowane przez nasz klub na strzelnicy ASY w Dziadkowicach. Piękna pogoda sprawiła że przybyło ponad 40 zawodników z różnych klubów. Niestety piękna słoneczna pogoda sprawiła również, iż topniejący śnieg zamienił się w błoto które delikatnie utrudniło nam zabawę. Nie możemy jednak narzekać, jak zwykłe świetne towarzystwo sprawiło że dzień należy zaliczyć do udanych. Były to już drugie zawody w walce i pistolet Beretta APX.

Wyniki zawodów do pobrania stad

Poniżej króka relacja foto z tego wydarzenia

Czytaj więcej...