BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

POLISH OPEN KALIBER

Krótka relacja z Międzynarodowych Zawodów Polish Open Kaliber oczami naszego kolegi:polisch open kaliber 1

Na początku grudnia dwóch Członków SFSM Bastion wzięło udział w sędziowaniu Zawodów Międzynarodowych Polish Open Kaliber, które odbyły się w Białymstoku. Jak widać przed rozpoczęciem nie tylko zawodnicy mają briefing, ale sędziowie również. Można było porozmawiać z Trenerem Kadry Narodowej - Grzegorzem Pietrzykiem. Na zdjęciach widać czołowych zawodników naszej Kadry Narodowej między innymi - Tomasza Bartnika i Anetę Stankiewicz. Nagrodą główną w super finale był samochód Opel Corsa i wygrała go Joanna Wawrzonowska z Klubu WKS FLOTA Gdynia. Cofając się w czasie o osiem lat, Joanna Wawrzonowska wygrała w Zawodach Polish Open Kaliber - Fiata Punto, którym jeździ do dziś. Opel Corsa jest jej drugim wygranym samochodem. Komentatorem finałów podczas transmisji internetowej była klubowiczka BASTIONu - Aleksandra Soszka.

Na koniec chcę przedstawić skład sędziowski Zawodów Polish Open Kaliber 2023 - Białystok. Pierwszy sędzia od prawej strony to sędzia CRO - Patryk Brzeziński, kolejną osobą w czarnym stroju to Delegat Techniczny Zawodów - Viola Kotynia a reszta tu my sędziowie RO.

 

Tekst i Foto Mariusz Szczepaniak

 
 

Czytaj więcej...

DRUGI KURS PROWADZĄCEGO STRZELANIE LOK

Po ostatnim kursie na Prowadzącego Strzelanie zgłosiło się sporo chętnych na odbycie tego szkolenia. Dlatego tez Krzysztof z Firmy ONE MAN ARMY w  uzgodnieniu z Liga Obrony Kraju zorganizował kolejna edycję. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi oraz na strzelnicy C4 Guns w Łodzi. Krótka relacja fotograficzna powie wszystko . Zapraszamy na kolejne edycje kursu na prowadzącego strzelenie LOK-u prowadzone przez Krzysztofa w dniach 25-26 listopada  a zapisywać można się tutaj: https://forms.gle/KNRUYagtquP1zip19    

Czytaj więcej...

Piknik w Szkole Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim

0002 pokaz23 września mieliśmy przyjemność pomóc w pikniku organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim masa zabawy dla dzieci i młodzieży świetna okazja do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin. W tym roku szkoła zbierała fundusze na place do gier dla swoich podopiecznych. Gratulujemy świetnej organizacji i pomysłu na zbieranie funduszy.

Pełna relację znajdziecie pod tymi linkami:

Czytaj więcej...

KURS PROWADZĄCEGO STRZELANIE LOK

0005 kurs lok

 RELACJA Z KURSU PROWADZĄCY STRZELANIE LOK

W dniach 23-24 września 2023 r. został przeprowadzony kurs prowadzący strzelanie LOKu, którego organizatorem był One Man Army – Kursy Strzeleckie we współpracy z Ligą Obrony Kraju. Zajęcia prowadzone były: teoria w siedzibie SFSM BASTION w Łodzi przy ul. Przybyszewskiego 73/75, natomiast zajęcia praktyczne na strzelnicy C4 GUNS w Łodzi przy ul.Piłsudskiego 141. Program szkolenia obejmował m.in. takie zagadnienia jak zasady udzielania pomocy medycznej – miały one charakter w większości ćwiczeń praktycznych i zakończone były egzaminem. Prowadzącym był ratownik medyczny Piotr Szczodry. Podczas kolejnego bloku zajęć w części teoretycznej omówiono m.in. zadania i obowiązki Prowadzącego Strzelanie oraz innych osób funkcyjnych, zasady bezpiecznego zachowania się na strzelnicy, a także omówienie obowiązujacych aktów prawnych. Uczestnicy szkolenia zostali 0003 kurs lokzapoznani z obsługą różnych rodzajów broni, także bronią czarnoprochową, tj. zasadami obchodzenia się z bronią, bezpieczną jej obsługą, budową i zasadami działania broni. Podczas części praktycznej przeprowadzono ćwiczenia przygotowawcze do strzelań oraz strzelania przygotowawcze. Ta część szkolenia również była zwieńczona egzaminem. Zajęcia w tym panelu prowadzili instruktorzy Anna i Krzysztof Szkolenie przeprowadzone było w sposób bardzo sprawny i na naprawdę bardzo wysokim poziomie merytorycznym, co było zasługą doskonale przygotowanych instruktorów i ich faktycznego doświadczenia. W środowisku miłośników broni, kolekcjonerów i osób uprawiających strzelectwo, a takich właśnie zrzesza Stowarzyszenie BASTION, udział w takim szkoleniu jest bardzo przydatny, pozwalający na podnoszenie przez uczestników umiejętności i zdobywaniu wiedzy wykraczającej znacznie poza zakres objęty patentem – słowem warto uczestniczyć w tym Kursie, do czego zachęcam.

Nastepny termin szkolenia to 28-29 październik a poniżek link do rejestracji na kursie:  https://forms.gle/oeg9oBQfPPuKLAt7A   Warto odnotować, że dla członków Stowarzyszenia BASTION obowiązują preferencyjne warunki uczestnictwa.

Tekst i Foto: Krzysztof Kobiak

Czytaj więcej...

Rajd Rowerowy w Stanicy Harcerskiej "Trzy Morgi"

Rajd Rowerowy w Stanicy Harcerskiej 0001 3morgi

Tym razem bazę rajdu z ludowego skansenu zamieniliśmy na Harcerską Stanicę Trzy Morgi nad Pilicą. Pogoda była idealna na rowerowe wycieczki więc można było udać się na poszukiwanie punktów w terenie z naszą mapą. A było co podziwiać. Tarasy rajdu umiejscowione była pomiędzy Pilicą a Luciążą. Na tej pierwszej jeden z punktów znajdował się przy „Małpim Mostku” (51.25152505237169, 19.892816383025888). W rejonie Luciąży umieściliśmy punkty przy Zalewie w Cieszanowicach który polecamy odwiedzić bo nie jest tak skomercjalizowany jak ten w Sulejowie. Oprócz walorów przyrodniczych było także i dla tych którzy ciekawi są historii. Można było zobaczyć bunkry należące do poniemieckiej Linii Pilicy (Piliza Stellung). W pobliżu znajdują się także miejsca pamięci związane z zbrodniami niemieckimi na ludności cywilnej podczas II wojny światowej. Dla tych którzy w czasie wolnym chcieliby wybrać się w tamte rejony polecamy pobrać  aplikację na telefon Powiat Piotrkowski gdzie jest pokazanych wiele ciekawych miejsc.

  Na trasach GIGA MEGA i Rodzinnej łącznie zjawiło się ponad 190 osób. Dużą grupę Stanowiły dzieci dla których na mecie czekały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Była także możliwość przespania się w namiotach harcerskich dla tych którzy chcieli przedłużyć sobie pobyt do niedzieli. W pobliżu bazy znajdują się miejsca wodowania kajaków więc był to dodatkowy argument.

Fotorelacja dostępna pod linkami: https://photos.app.goo.gl/QMVQyCJdugTKrJ2z7   https://photos.app.goo.gl/hxbZr6y9i5XCruf56 

0002 3morgi 0003 3morgi 0004 3morgi 0005 3morgi

 

Reelacja i Foto Mateusz Pach