BASTION

STOWARZYSZENIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

LOGOWANIE

Rajd Rowerowy w Stanicy Harcerskiej "Trzy Morgi"

Rajd Rowerowy w Stanicy Harcerskiej 0001 3morgi

Tym razem bazę rajdu z ludowego skansenu zamieniliśmy na Harcerską Stanicę Trzy Morgi nad Pilicą. Pogoda była idealna na rowerowe wycieczki więc można było udać się na poszukiwanie punktów w terenie z naszą mapą. A było co podziwiać. Tarasy rajdu umiejscowione była pomiędzy Pilicą a Luciążą. Na tej pierwszej jeden z punktów znajdował się przy „Małpim Mostku” (51.25152505237169, 19.892816383025888). W rejonie Luciąży umieściliśmy punkty przy Zalewie w Cieszanowicach który polecamy odwiedzić bo nie jest tak skomercjalizowany jak ten w Sulejowie. Oprócz walorów przyrodniczych było także i dla tych którzy ciekawi są historii. Można było zobaczyć bunkry należące do poniemieckiej Linii Pilicy (Piliza Stellung). W pobliżu znajdują się także miejsca pamięci związane z zbrodniami niemieckimi na ludności cywilnej podczas II wojny światowej. Dla tych którzy w czasie wolnym chcieliby wybrać się w tamte rejony polecamy pobrać  aplikację na telefon Powiat Piotrkowski gdzie jest pokazanych wiele ciekawych miejsc.

  Na trasach GIGA MEGA i Rodzinnej łącznie zjawiło się ponad 190 osób. Dużą grupę Stanowiły dzieci dla których na mecie czekały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Była także możliwość przespania się w namiotach harcerskich dla tych którzy chcieli przedłużyć sobie pobyt do niedzieli. W pobliżu bazy znajdują się miejsca wodowania kajaków więc był to dodatkowy argument.

Fotorelacja dostępna pod linkami: https://photos.app.goo.gl/QMVQyCJdugTKrJ2z7   https://photos.app.goo.gl/hxbZr6y9i5XCruf56 

0002 3morgi 0003 3morgi 0004 3morgi 0005 3morgi

 

Reelacja i Foto Mateusz Pach